Anasayfa

Klima Servisi, Hidrofor Servisi, Brülör Servisi, Tamir Bakım ve Montaj.

İstanbul Anadolu Yakasında, Klima, Hidrofor, Brülör, Endüstriyel ısıtma cihazları, Endüstriyel soğutucular, Merkezi sistem Kalorifer Kazanları, Isıtma ve Soğutma sistemleri otomasyonları, Statik Boya Fırınları ve Otomatik Fırın sistemleri arıza, bakım ve montaj uygulamaları yapan bir firmayız.
(etiket: Baymak Servisi)

Isıtma sistemlerinin Tarihçesi:

Kazan servisi
“Roma’yı Yakmak” deyimine hepimiz aşinayız. Kim bilebilir ki Isıtma Teknolojisinin meşhur Roma yangınından sonra geliştiğini?

Geneli ahşap yapılardan oluşan Roma, 5 gün sürdüğü rivayet edilen ve %10 unu küle çeviren, M.S. 64 yılında gerçekleştiği ve kesin sebebi bilinmeyen yangından sonra tarihin belkide en önemli projelerinden birini hayata geçirmeye başlamıştır: MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ.
Basitçe anlatacak olursak, o tarihte hidronik (sıcak sıvı dolaşımı) ile ısıtma olayı mümkün olamayacağı için daha ilkel olarak yapıların zaminlerinde ısı kanalları inşa ederek buralarda sıcak baca gazı kanallarda dolaşması ile ortam ısıtması sağlanmıştır.

Zamanla bu sistem geliştirilerek günümüzde uygulanan hidronik ısıtma sistemlerinin gelişmesine vesile olmuştur.

Ürün eğitimi ve teknik destek
Kendi bitki bakımı bakmak isterseniz biz doğru şeyler ilk defa almak ve bakım maliyetlerini düşürmek için, ürün eğitim ve teknik destek sunmak için mutluyuz.
Bir çok yetenekli ve bilgili teknik destek personeli ev ekibi tüm teknik sorulara cevap vermeye hazırdır.
Mühendislerimiz de derinlemesine ürünlerimizin uygulaması ve konfigürasyonları konusunda teknik öneriler sunmak artı optimum bir ısıtma ve sıcak su çözümü sağlanır sağlamak için ürün yenileme veya değiştirme için gereksinimleri ürün tanımlama ve değerlendirilmesinde yardımcı olabilir.
Biz pazarda ürün edebiyatının en kapsamlı teknik kütüphane sağlamak için gurur duyuyoruz satış öncesi ve sonrası destek daha için.

Soğutma Sistemleri tarihçesi: klima servisi
Temeli Antik Yunan çağına kadar dayanmaktadır. Genellikle varlıklı kişilerin evlerinde uygulana bu sistem basitçe; duvarlarda oluşturulan su sarnıçlarından soğuk suyun dolaşması ile gerçekleştirilmiştir
Yakın tarihte ise bu sistem 19. yüzyılın başlarında Amerika’da hava kanallarından temiz havanın devirdaimi ile odalara dağılması suretiyle gerçekleştrilmiş daha sonraları özel bir Amarikan buzdolabı üreticisi amonyak gazı dolaşımı vasıtasıyla günümüz iklimlendirme sistemlerinin temellerini atmıştır.

Teknik Servisi
Tamirci